JMJ325KB7476KMHP
DigiKeys produktnummer
587-5438-2-ND - Remsa och spole (TR)
587-5438-1-ND - Remsbit (CT)
587-5438-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
JMJ325KB7476KMHP
Beskrivning
CAP CER 47UF 6.3V X7R 1210
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
47 µF ±10% 6,3V Keramiska kondensatorer X7R 1210 (metrisk 3225)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
JMJ325KB7476KMHP Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Egenskaper
Mjuk avslutning
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
1210 (metrisk 3225)
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,098" (3,20 x 2,50mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,110" (2,80mm)