JMJ325KB7476KMHP | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | JMJ325KB7476KMHP |
Beskrivning | CAP CER 47UF 6.3V X7R 1210 |
Tillverkarens standardleveranstid | 12 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 47 µF ±10% 6,3V Keramiska kondensatorer X7R 1210 (metrisk 3225) |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | JMJ325KB7476KMHP Modeller |
Kategori | Arbetstemperatur -55°C-125°C |
Tillv. | Egenskaper Mjuk avslutning |
Serie | Klassificeringar AEC-Q200 |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Tillämpningar |
Artikelstatus Aktiv | Monteringstyp |
Kapacitans | Inkapsling/låda 1210 (metrisk 3225) |
Tolerans ±10% | Storlek/dimension L 0,126" x B 0,098" (3,20 x 2,50mm) |
Spänning - märkt | Tjocklek (max) 0,110" (2,80mm) |