HMK316B7224KLHT
DigiKeys produktnummer
587-HMK316B7224KLHTTR-ND - Remsa och spole (TR)
587-HMK316B7224KLHTCT-ND - Remsbit (CT)
587-HMK316B7224KLHTDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
HMK316B7224KLHT
Beskrivning
CAP CER 0.22UF 100V X7R 1206
Tillverkarens standardleveranstid
11 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.22 µF ±10% 100V Keramiska kondensatorer X7R 1206 (metrisk 3216)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
HMK316B7224KLHT Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Klassificeringar
AEC-Q200
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,071" (1,80mm)