HMK212BJ224MG-T
DigiKeys produktnummer
587-HMK212BJ224MG-TTR-ND - Remsa och spole (TR)
587-HMK212BJ224MG-TCT-ND - Remsbit (CT)
587-HMK212BJ224MG-TDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
HMK212BJ224MG-T
Beskrivning
CAP CER 0.22UF 100V X5R 0805
Detaljerad beskrivning
0.22 µF ±20% 100V Keramiska kondensatorer X5R 0805 (metrisk 2012)
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
±20%
Tjocklek (max)
0,053" (1,35mm)