HK06035N1S-T har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Pulse Electronics
I lager: 24 602
Datablad
5.1 nH Oskärmad Flerlager Induktor 270 mA Max. 330mOhm 0201 (metrisk 0603)
HK06035N1S-T
DigiKeys produktnummer
HK06035N1S-T-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
HK06035N1S-T
Beskrivning
FIXED IND 5.1NH 270MA 330 MOHM
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
HK06035N1S-T Modeller
Kategori
Likströmsresistans (DCR)
Max. 330mOhm
Tillv.
Q @ Frekv
5 vid 100MHz
Serie
Frekvens - självresonant
5GHz
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Artikelstatus
Föråldrad
Induktansfrekvens - test
100 MHz
Typ
Flerlager
Monteringstyp
Ytmontering
Material - kärna
Inkapsling/låda
0201 (metrisk 0603)
Induktans
Leverantörens enhetsförpackning
0201 (metrisk 0603)
Tolerans
±0,3 nH
Storlek/dimension
L 0,024" x B 0,012" (0,60 x 0,30mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,013" (0,33mm)