GMJ316BB7106KLHT
DigiKeys produktnummer
587-4213-2-ND - Remsa och spole (TR)
587-4213-1-ND - Remsbit (CT)
587-4213-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
GMJ316BB7106KLHT
Beskrivning
CAP CER 10UF 35V X7R 1206
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 µF ±10% 35V Keramiska kondensatorer X7R 1206 (metrisk 3216)
EDA-/CAD-modeller
GMJ316BB7106KLHT Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Egenskaper
Mjuk avslutning
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,071" (1,80mm)