FBMJ3216HM380NT
DigiKeys produktnummer
587-1769-2-ND - Remsa och spole (TR)
587-1769-1-ND - Remsbit (CT)
587-1769-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FBMJ3216HM380NT
Beskrivning
FERRITE BEAD 38 OHM 1206 1LN
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
38 Ohms @ 100 MHz 1 Kraftledning Ferritkorn och chips 1206 (metrisk 3216) 6A 5mOhm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
FBMJ3216HM380NT Modeller
Kategori
Strömklassning (max)
6A
DC-resistans (DCR) (max)
5mOhm
Serie
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Höjd (max)
0,051" (1,30mm)
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Impedans @ frekvens
38 Ohms @ 100 MHz