FBMJ1608HM230NTR | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | FBMJ1608HM230NTR |
Beskrivning | FERRITE BEAD 23 OHM 0603 1LN |
Tillverkarens standardleveranstid | 7 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 23 Ohms @ 100 MHz 1 Kraftledning Ferritkorn och chips 0603 (metrisk 1608) 6A 6mOhm |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | FBMJ1608HM230NTR Modeller |
Kategori | Strömklassning (max) 6A |
Tillverkare Taiyo Yuden | DC-resistans (DCR) (max) 6mOhm |
Serie | Arbetstemperatur -40°C-125°C |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Inkapsling/låda 0603 (metrisk 1608) |
Artikelstatus Aktiv | Monteringstyp Ytmontering |
Filtertyp Kraftledning | Höjd (max) 0,039" (1,00mm) |
Antal ledningar 1 | Storlek/dimension L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm) |
Impedans @ frekvens 23 Ohms @ 100 MHz |