FBMJ1608HM230NT
DigiKeys produktnummer
587-1762-2-ND - Remsa och spole (TR)
587-1762-1-ND - Remsbit (CT)
587-1762-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FBMJ1608HM230NT
Beskrivning
FERRITE BEAD 23 OHM 0603 1LN
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
23 Ohms @ 100 MHz 1 Kraftledning Ferritkorn och chips 0603 (metrisk 1608) 4A 7mOhm
EDA-/CAD-modeller
FBMJ1608HM230NT Modeller
Kategori
Strömklassning (max)
4A
DC-resistans (DCR) (max)
7mOhm
Serie
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Höjd (max)
0,039" (1,00mm)
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Impedans @ frekvens
23 Ohms @ 100 MHz