FBMH1608HM471-TV
DigiKeys produktnummer
587-3825-2-ND - Remsa och spole (TR)
587-3825-1-ND - Remsbit (CT)
587-3825-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FBMH1608HM471-TV
Beskrivning
FERRITE BEAD 470 OHM 0603 1LN
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
470 Ohms @ 100 MHz 1 Kraftledning Ferritkorn och chips 0603 (metrisk 1608) 1A 150mOhm
EDA-/CAD-modeller
FBMH1608HM471-TV Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Strömklassning (max)
1A
DC-resistans (DCR) (max)
150mOhm
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Höjd (max)
0,035" (0,90mm)
Impedans @ frekvens
470 Ohms @ 100 MHz
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)