FBMH1608HL601-T
DigiKeys produktnummer
587-1737-2-ND - Remsa och spole (TR)
587-1737-1-ND - Remsbit (CT)
587-1737-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FBMH1608HL601-T
Beskrivning
FERRITE BEAD 600 OHM 0603 1LN
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
600 Ohms @ 100 MHz 1 Kraftledning Ferritkorn och chips 0603 (metrisk 1608) 500mA 450mOhm
EDA-/CAD-modeller
FBMH1608HL601-T Modeller
Kategori
Strömklassning (max)
500mA
DC-resistans (DCR) (max)
450mOhm
Serie
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Höjd (max)
0,035" (0,90mm)
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Impedans @ frekvens
600 Ohms @ 100 MHz