FBMH1608HL121-TV
DigiKeys produktnummer
587-3812-2-ND - Remsa och spole (TR)
587-3812-1-ND - Remsbit (CT)
587-3812-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FBMH1608HL121-TV
Beskrivning
FERRITE BEAD 120 OHM 0603 1LN
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
120 Ohms @ 100 MHz 1 Kraftledning Ferritkorn och chips 0603 (metrisk 1608) 1,2A 130mOhm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
FBMH1608HL121-TV Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Strömklassning (max)
1,2A
Tillverkare
Taiyo Yuden
DC-resistans (DCR) (max)
130mOhm
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Filtertyp
Kraftledning
Monteringstyp
Ytmontering
Antal ledningar
1
Höjd (max)
0,035" (0,90mm)
Impedans @ frekvens
120 Ohms @ 100 MHz
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)