BK0603HR601-T har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
TDK
I lager: 38 949
Datablad
600 Ohms @ 100 MHz Signalledning Ferritkorn och chips 0201 (metrisk 0603) 250mA 800mOhm
BK0603HR601-T
DigiKeys produktnummer
587-6036-2-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BK0603HR601-T
Beskrivning
FERRITE BEAD 600 OHM 0201 1LN
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
BK0603HR601-T Modeller
Kategori
Strömklassning (max)
250mA
Tillverkare
Taiyo Yuden
DC-resistans (DCR) (max)
800mOhm
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Inkapsling/låda
0201 (metrisk 0603)
Artikelstatus
Föråldrad
Monteringstyp
Ytmontering
Filtertyp
Signalledning
Höjd (max)
0,013" (0,33mm)
Impedans @ frekvens
600 Ohms @ 100 MHz
Storlek/dimension
L 0,024" x B 0,012" (0,60 x 0,30mm)