TSM60NC620CI C0G
DigiKeys produktnummer
1801-TSM60NC620CIC0G-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TSM60NC620CI C0G
Beskrivning
600V, 7A, SINGLE N-CHANNEL POWER
Tillverkarens standardleveranstid
28 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 600 V 7 A (Tc) 46W (Tc) Genomgående hål ITO-220
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
TSM60NC620CI C0G Modeller
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
5V vid 1mA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
15 nC @ 10 V
Förpackning
Rör
Vgs (Max)
±20V
Artikelstatus
Aktiv
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
506 pF @ 300 V
FET-typ
Effektförlust (max)
46W (Tc)
Teknologi
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Drain till source-spänning (Vdss)
600 V
Monteringstyp
Genomgående hål
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Leverantörens enhetsförpackning
ITO-220
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
10V
Inkapsling/låda
Rds On (max) @ Id, Vgs
620mOhm vid 2,4A, 10V