TSM10NC65CF C0G
DigiKeys produktnummer
TSM10NC65CFC0G-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TSM10NC65CF C0G
Beskrivning
MOSFET N-CH 650V 10A ITO220S
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 650 V 10 A (Tc) 45W (Tc) Genomgående hål ITO-220S
EDA-/CAD-modeller
TSM10NC65CF C0G Modeller
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
4,5V vid 250µA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
34 nC @ 10 V
Förpackning
Rör
Vgs (Max)
±30V
Artikelstatus
Föråldrad
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
1650 pF @ 50 V
FET-typ
Effektförlust (max)
45W (Tc)
Teknologi
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Drain till source-spänning (Vdss)
650 V
Monteringstyp
Genomgående hål
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Leverantörens enhetsförpackning
ITO-220S
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
10V
Inkapsling/låda
Rds On (max) @ Id, Vgs
900mOhm vid 2A, 10V