TSM025NH04LCR RLG
DigiKeys produktnummer
1801-TSM025NH04LCRRLGTR-ND - Remsa och spole (TR)
1801-TSM025NH04LCRRLGCT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TSM025NH04LCR RLG
Beskrivning
40V, 100A, SINGLE N-CHANNEL POWE
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 40 V 26 A (Ta), 100 A (Tc) 136W (Tc) Ytmontering, vätbar sida 8-PDFNU (5x6)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
TSM025NH04LCR RLG Modeller
Kategori
Rds On (max) @ Id, Vgs
2,5mOhm vid 50A, 10V
Tillv.
Vgs(th) (Max) @ Id
2,2V vid 250µA
Serie
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
63.3 nC @ 10 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Vgs (Max)
±16V
Artikelstatus
Aktiv
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
4179 pF @ 25 V
FET-typ
Effektförlust (max)
136W (Tc)
Teknologi
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Drain till source-spänning (Vdss)
40 V
Monteringstyp
Ytmontering, vätbar sida
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Leverantörens enhetsförpackning
8-PDFNU (5x6)
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
4,5V, 10V