TQM032NH04CR RLG
DigiKeys produktnummer
1801-TQM032NH04CRRLGTR-ND - Remsa och spole (TR)
1801-TQM032NH04CRRLGCT-ND - Remsbit (CT)
1801-TQM032NH04CRRLGDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TQM032NH04CR RLG
Beskrivning
40V, 81A, SINGLE N-CHANNEL POWER
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 40 V 23A (Ta), 81A (Tc) 115W (Tc) Ytmontering, vätbar sida 8-PDFNU (4,9x5,75)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
TQM032NH04CR RLG Modeller
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
3,6V vid 250µA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
67.5 nC @ 10 V
Serie
Vgs (Max)
±20V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
4344 pF @ 25 V
Artikelstatus
Aktiv
Effektförlust (max)
115W (Tc)
FET-typ
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Teknologi
Grad
Automotive
Drain till source-spänning (Vdss)
40 V
Godkännande
AEC-Q101
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Monteringstyp
Ytmontering, vätbar sida
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
7V, 10V
Leverantörens enhetsförpackning
8-PDFNU (4,9x5,75)
Rds On (max) @ Id, Vgs
3,2mOhm vid 40A, 10V