TQM025NH04LCR RLG
DigiKeys produktnummer
1801-TQM025NH04LCRRLGTR-ND - Remsa och spole (TR)
1801-TQM025NH04LCRRLGCT-ND - Remsbit (CT)
1801-TQM025NH04LCRRLGDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TQM025NH04LCR RLG
Beskrivning
40V, 100A, SINGLE N-CHANNEL POWE
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 40 V 26 A (Ta), 100 A (Tc) 136W (Tc) Ytmontering, vätbar sida 8-PDFNU (4,9x5,75)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
TQM025NH04LCR RLG Modeller
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
2,2V vid 250µA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
95 nC @ 10 V
Serie
Vgs (Max)
±16V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
6228 pF @ 25 V
Artikelstatus
Aktiv
Effektförlust (max)
136W (Tc)
FET-typ
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Teknologi
Grad
Automotive
Drain till source-spänning (Vdss)
40 V
Godkännande
AEC-Q101
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Monteringstyp
Ytmontering, vätbar sida
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
4,5V, 10V
Leverantörens enhetsförpackning
8-PDFNU (4,9x5,75)
Rds On (max) @ Id, Vgs
2,5mOhm vid 50A, 10V