SMCJ130AHM6G är slut i lager och restnotering är inte tillgängligt för närvarande.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Taiwan Semiconductor Corporation
I lager: 0
Datablad
209V Klämma 7,5A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AB (SMC)
SMCJ130AHM6G
DigiKeys produktnummer
SMCJ130AHM6G-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMCJ130AHM6G
Beskrivning
TVS DIODE 130VWM 209VC DO214AB
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
7,5A
Tillv.
Effekt - toppuls
1500W (1,5kW)
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - backspänning (typ)
130V
Spänning - genombrott (min)
144V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
209V