SMB10J20CAHR5G
DigiKeys produktnummer
SMB10J20CAHR5GTR-ND - Remsa och spole (TR)
SMB10J20CAHR5GCT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMB10J20CAHR5G
Beskrivning
TVS DIODE 20VWM 32.4VC DO214AA
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
32,4V Klämma 30,9A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AA (SMB)
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
30,9A
Tillv.
Effekt - toppuls
1000W (1kW)
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Dubbelriktade kanaler
Spänning - backspänning (typ)
20V
Spänning - genombrott (min)
22,2V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
32,4V