SMB10J18AHR5G
DigiKeys produktnummer
SMB10J18AHR5GTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMB10J18AHR5G
Beskrivning
TVS DIODE 18VWM 29.2VC DO214AA
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
29,2V Klämma 34,2A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AA (SMB)
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
34,2A
Tillv.
Effekt - toppuls
1000W (1kW)
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - backspänning (typ)
18V
Spänning - genombrott (min)
20V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
29,2V