SMB10J11AHR5G
DigiKeys produktnummer
SMB10J11AHR5GTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMB10J11AHR5G
Beskrivning
TVS DIODE 11VWM 18.2VC DO214AA
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
18,2V Klämma 54,9A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AA (SMB)
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
54,9A
Tillv.
Effekt - toppuls
1000W (1kW)
Serie
Nätmatningsskydd
Nej
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Enkelriktade kanaler
1
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - backspänning (typ)
11V
Inkapsling/låda
DO-214AA, SMB
Spänning - genombrott (min)
12,2V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
18,2V