SMAJ85AH
DigiKeys produktnummer
1801-SMAJ85AHTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMAJ85AH
Beskrivning
TVS DIODE 85VWM 137VC DO214AC
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
137V Klämma 2,2A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AC (SMA)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
SMAJ85AH Modeller
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
2,2A
Tillv.
Effekt - toppuls
400W
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Aktiv
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - backspänning (typ)
85V
Spänning - genombrott (min)
94,4V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
137V