SMAJ160CA är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
SMC Diode Solutions
I lager: 0
Datablad
259V Klämma 1,2A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AC (SMA)
SMAJ160CA
DigiKeys produktnummer
1801-SMAJ160CATR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMAJ160CA
Beskrivning
TVS DIODE 160VWM 259VC DO214AC
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
1,2A
Tillv.
Effekt - toppuls
400W
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Ytmontering
Dubbelriktade kanaler
Spänning - backspänning (typ)
160V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
178V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
259V