SMA6F18AH
DigiKeys produktnummer
1801-SMA6F18AHTR-ND - Remsa och spole (TR)
1801-SMA6F18AHCT-ND - Remsbit (CT)
1801-SMA6F18AHDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMA6F18AH
Beskrivning
TVS DIODE 18VWM 29.2VC THIN SMA
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
29,2V Klämma 20,5A Ipp TVS - dioder Ytmontering Smal SMA
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
SMA6F18AH Modeller
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
20,5A
Tillv.
Effekt - toppuls
600W
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Nätmatningsskydd
Nej
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Typ
Zener
Grad
Automotive
Enkelriktade kanaler
1
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - backspänning (typ)
18V
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - genombrott (min)
20,1V
Inkapsling/låda
DO-221AC, SMA flata ledningar
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
29,2V