P4KE400AH
DigiKeys produktnummer
1801-P4KE400AHTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
P4KE400AH
Beskrivning
TVS DIODE 342VWM 548VC DO204AL
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
548V Klämma 760mA Ipp TVS - dioder Genomgående hål DO-204AL (DO-41)
EDA-/CAD-modeller
P4KE400AH Modeller
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
760mA
Tillv.
Effekt - toppuls
400W
Serie
Nätmatningsskydd
Nej
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Artikelstatus
Aktiv
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Enkelriktade kanaler
1
Monteringstyp
Genomgående hål
Spänning - backspänning (typ)
342V
Inkapsling/låda
DO-204AL, DO-41, axiell
Spänning - genombrott (min)
380V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
548V