BZX584B5V6 RSG
DigiKeys produktnummer
1801-BZX584B5V6RSGTR-ND - Remsa och spole (TR)
1801-BZX584B5V6RSGCT-ND - Remsbit (CT)
1801-BZX584B5V6RSGDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX584B5V6 RSG
Beskrivning
DIODE ZENER 5.6V 150MW SOD523F
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 5.6 V 150 mW ±2% Ytmontering SOD-523F
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
BZX584B5V6 RSG Modeller
Kategori
Ström - läckström @ Vr
1 µA @ 2 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Inkapsling/låda
Tolerans
±2%
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-523F
Effekt - max
150 mW
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
40 Ohms