BZV55B5V1 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Taiwan Semiconductor Corporation
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
I lager: 0
Datablad
Dioder - zener 5.1 V 500 mW ±2% Ytmontering Mini MELF
BZV55B5V1
DigiKeys produktnummer
1801-BZV55B5V1TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZV55B5V1
Beskrivning
DIODE ZENER 5.1V 500MW MINI MELF
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
BZV55B5V1 Modeller
Kategori
Ström - läckström @ Vr
100 nA @ 1 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1 V @ 100 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Arbetstemperatur
-65°C-175°C (TJ)
Tolerans
±2%
Leverantörens enhetsförpackning
Mini MELF
Effekt - max
500 mW
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
35 Ohms