BZV55B15 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Taiwan Semiconductor Corporation
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
I lager: 13 715
Datablad
Dioder - zener 15 V 500 mW ±2% Ytmontering Mini MELF
BZV55B15
DigiKeys produktnummer
1801-BZV55B15TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZV55B15
Beskrivning
DIODE ZENER 15V 500MW MINI MELF
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
BZV55B15 Modeller
Kategori
Ström - läckström @ Vr
100 nA @ 11 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1 V @ 100 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Arbetstemperatur
-65°C-175°C (TJ)
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Inkapsling/låda
Tolerans
±2%
Leverantörens enhetsförpackning
Mini MELF
Effekt - max
500 mW
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
30 Ohms