BZT52B8V2 RHG
DigiKeys produktnummer
1801-BZT52B8V2RHGTR-ND - Remsa och spole (TR)
1801-BZT52B8V2RHGCT-ND - Remsbit (CT)
1801-BZT52B8V2RHGDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZT52B8V2 RHG
Beskrivning
DIODE ZENER 8.2V 500MW SOD123F
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 8.2 V 500 mW ±2% Ytmontering SOD-123F
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
BZT52B8V2 RHG Modeller
Kategori
Ström - läckström @ Vr
630 nA @ 5 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1 V @ 10 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Tolerans
±2%
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-123F
Effekt - max
500 mW
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
15 Ohms