BZT52B2V7-G RHG
DigiKeys produktnummer
1801-BZT52B2V7-GRHGTR-ND - Remsa och spole (TR)
1801-BZT52B2V7-GRHGCT-ND - Remsbit (CT)
1801-BZT52B2V7-GRHGDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZT52B2V7-G RHG
Beskrivning
DIODE ZENER 2.7V 410MW SOD123
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 2.7 V 410 mW ±2% Ytmontering SOD-123
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
BZT52B2V7-G RHG Modeller
Kategori
Ström - läckström @ Vr
20 µA @ 1 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Aktiv
Tolerans
±2%
Effekt - max
410 mW
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
100 Ohms