1.5SMC27CA är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Uppgradering
Littelfuse Inc.
I lager: 3 770
Datablad
Uppgradering
Bourns Inc.
I lager: 16 023
Datablad
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Similar
Central Semiconductor Corp
Similar
YAGEO
YAGEO
37,5V Klämma 42A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AB (SMC)
1.5SMC27CA
DigiKeys produktnummer
1801-1.5SMC27CATR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
1.5SMC27CA
Beskrivning
TVS DIODE 23.1VWM 37.5V DO214AB
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
42A
Tillv.
Effekt - toppuls
1500W (1,5kW)
Tillämpningar
Telekom
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Ytmontering
Dubbelriktade kanaler
Spänning - backspänning (typ)
23,1V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
25,7V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
37,5V