35HDLBAUS
35HDLBAUS
35HDLBAUS
DigiKeys produktnummer
SC1485-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
35HDLBAUS
Beskrivning
CONN PLUG STEREO 3.5MM 3COND
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
3,50mm (0,141", 1/8", Mini-plugg) - Hörlurar Telefonplugg Stereo (3 ledare, TRS) Kontakt Lödögla(or)
Kategori
Skärmning
Oskärmad
Tillv.
Arbetstemperatur
-20°C-85°C
Serie
Spänning - märkt
250VAC, 140VDC
Förpackning
Bulk
Strömklassning (Ampere)
4 A
Artikelstatus
Aktiv
Hopkopplingslängd/-djup
0,560" (14,20mm)
Kontaktdonstyp
Telefonplugg
Kontaktmaterial - plätering
Guld
Kön
Hane
Stommaterial
Kopparlegering
Signalledningar
Stereo (3 ledare, TRS)
Stomfärg
Guld, svart
Hopkopplingsdiameter per industristandard
Inkluderar
3 st. - 1 kontakt, 1 handtag, 1 isolatorrör
Faktisk diameter
0,139" (3,53mm)
Höljesmaterial
Kopparlegering
Antal positioner/kontakter
3 ledare, 3 kontakter
Kontaktmaterial
Monteringstyp
Frihängande (i serie)
Kabelöppning
0,175" (4,44mm)