0122M4-16.000F10DZNJK
DigiKeys produktnummer
4309-0122M4-16.000F10DZNJKTR-ND - Remsa och spole (TR)
4309-0122M4-16.000F10DZNJKCS-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0122M4-16.000F10DZNJK
Beskrivning
crystal, 2520, 4pads, 16MHz, 10p
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
16 MHz ±10ppm Kristaller 16pF 100 Ohms 4-SMD, utan ledning
Kategori
Lastkapacitans
16pF
Tillv.
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Serie
Driftläge
Grundton
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Band (byggindustri)
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Typ
MHz kristall
Inkapsling/låda
Frekvens
16 MHz
Storlek/dimension
L 0,098" x B 0,079" (2,50 x 2,00mm)
Frekvensstabilitet
±30ppm
Höjd - monterad (max)
0,022" (0,55mm)
Frekvenstolerans
±10ppm