URG3216L-682-L-T05
DigiKeys produktnummer
408-URG3216L-682-L-T05TR-ND - Remsa och spole (TR)
408-URG3216L-682-L-T05CT-ND - Remsbit (CT)
408-URG3216L-682-L-T05DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
URG3216L-682-L-T05
Beskrivning
RES SMD 6.8K OHM 0.01% 1/4W 1206
Detaljerad beskrivning
6.8 kOhms ±0,01% 0,25W, 1/4W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) Svavelhindrande, AEC-Q200 Tunnfilm
EDA-/CAD-modeller
URG3216L-682-L-T05 Modeller
Temperaturkoefficient
±2ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,022" (0,55mm)