URG1608L-102-L-T05
DigiKeys produktnummer
408-1764-2-ND - Remsa och spole (TR)
408-1764-1-ND - Remsbit (CT)
408-1764-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
URG1608L-102-L-T05
Beskrivning
RES SMD 1K OHM 0.01% 1/16W 0603
Tillverkarens standardleveranstid
32 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1 kOhms ±0,01% 0,063W, 1/16W Chipresistor 0603 (metrisk 1608) Svavelhindrande, AEC-Q200 Tunnfilm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
URG1608L-102-L-T05 Modeller
Kategori
Egenskaper
Svavelhindrande, AEC-Q200
Tillv.
Temperaturkoefficient
±2ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,022" (0,55mm)