RR0816Q-37R4-D-56R
DigiKeys produktnummer
408-RR0816Q-37R4-D-56RTR-ND - Remsa och spole (TR)
408-RR0816Q-37R4-D-56RCT-ND - Remsbit (CT)
408-RR0816Q-37R4-D-56RDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RR0816Q-37R4-D-56R
Beskrivning
RES SMD 37.4 OHM 0.5% 1/16W 0603
Detaljerad beskrivning
37.4 Ohms ±0,5% 0,063W, 1/16W Chipresistor 0603 (metrisk 1608) Tunnfilm
EDA-/CAD-modeller
RR0816Q-37R4-D-56R Modeller
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,020" (0,50mm)