RR0816P-6650-D-80A
DigiKeys produktnummer
408-RR0816P-6650-D-80ATR-ND - Remsa och spole (TR)
408-RR0816P-6650-D-80ACT-ND - Remsbit (CT)
408-RR0816P-6650-D-80ADKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RR0816P-6650-D-80A
Beskrivning
RES SMD 665 OHM 0.5% 1/16W 0603
Tillverkarens standardleveranstid
22 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
665 Ohms ±0,5% 0,063W, 1/16W Chipresistor 0603 (metrisk 1608) Tunnfilm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
RR0816P-6650-D-80A Modeller
Kategori
Sammansättning
Tillv.
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,020" (0,50mm)