RL7520WT-R015-F
DigiKeys produktnummer
RL75WT.015FTR-ND - Remsa och spole (TR)
RL75WT.015FCT-ND - Remsbit (CT)
RL75WT.015FDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RL7520WT-R015-F
Beskrivning
RES 0.015 OHM 2W 3008 WIDE
Tillverkarens standardleveranstid
22 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
15 mOhms ±1% 2W Chipresistor Bred 3008 (metrisk 2075), 0830 Strömavkännande Tunnfilm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
RL7520WT-R015-F Modeller
Kategori
Egenskaper
Strömavkännande
Tillv.
Temperaturkoefficient
0/+350ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
Bred 3008 (metrisk 2075), 0830
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,295" (2,00 x 7,50mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,028" (0,70mm)