RL1220S-R47-F
DigiKeys produktnummer
RL12S.47FTR-ND - Remsa och spole (TR)
RL12S.47FCT-ND - Remsbit (CT)
RL12S.47FDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RL1220S-R47-F
Beskrivning
RES 0.47 OHM 1% 1/3W 0805
Detaljerad beskrivning
470 mOhms ±1% 0,333W, 1/3W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Strömavkännande Tunnfilm
EDA-/CAD-modeller
RL1220S-R47-F Modeller
Temperaturkoefficient
0/+200ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,020" (0,50mm)