RL1220S-R15-F
DigiKeys produktnummer
RL12S.15FTR-ND - Remsa och spole (TR)
RL12S.15FCT-ND - Remsbit (CT)
RL12S.15FDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RL1220S-R15-F
Beskrivning
RES 0.15 OHM 1% 1/3W 0805
Tillverkarens standardleveranstid
22 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
150 mOhms ±1% 0,333W, 1/3W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Strömavkännande Tunnfilm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
RL1220S-R15-F Modeller
Kategori
Egenskaper
Strömavkännande
Tillv.
Temperaturkoefficient
0/+200ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,020" (0,50mm)