RG2012P-1053-B-T5
DigiKeys produktnummer
408-RG2012P-1053-B-T5TR-ND - Remsa och spole (TR)
408-RG2012P-1053-B-T5CT-ND - Remsbit (CT)
408-RG2012P-1053-B-T5DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RG2012P-1053-B-T5
Beskrivning
RES SMD 105K OHM 0.1% 1/8W 0805
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
105 kOhms ±0,1% 0,125W, 1/8W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Svavelhindrande, AEC-Q200 Tunnfilm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
RG2012P-1053-B-T5 Modeller
Kategori
Egenskaper
Svavelhindrande, AEC-Q200
Tillv.
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,020" (0,50mm)