RG1608V-2610-P-T1
DigiKeys produktnummer
RG1608V-2610-P-T1-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RG1608V-2610-P-T1
Beskrivning
RES SMD 261 OHM 0.02% 1/10W 0603
Detaljerad beskrivning
261 Ohms ±0,02% 0,1W, 1/10W Chipresistor 0603 (metrisk 1608) Svavelhindrande, AEC-Q200 Tunnfilm
EDA-/CAD-modeller
RG1608V-2610-P-T1 Modeller
Temperaturkoefficient
±5ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,020" (0,50mm)