RG1608N-1741-P-T1 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Panasonic Industry
I lager: 13 434
Datablad
1.74 kOhms ±0,02% 0,1W, 1/10W Chipresistor 0603 (metrisk 1608) Svavelhindrande, AEC-Q200 Tunnfilm
RG1608N-1741-P-T1
DigiKeys produktnummer
RG1608N-1741-P-T1-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RG1608N-1741-P-T1
Beskrivning
RES SMD 1.74K OHM 1/10W 0603
Tillverkarens standardleveranstid
22 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
RG1608N-1741-P-T1 Modeller
Kategori
Egenskaper
Svavelhindrande, AEC-Q200
Tillv.
Temperaturkoefficient
±10ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,020" (0,50mm)