RG1005V-1650-B-T1 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Susumu
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Susumu
I lager: 0
Datablad
165 Ohms ±0,1% 0,063W, 1/16W Chipresistor 0402 (metrisk 1005) Svavelhindrande, AEC-Q200 Tunnfilm
RG1005V-1650-B-T1
DigiKeys produktnummer
RG1005V-1650-B-T1-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RG1005V-1650-B-T1
Beskrivning
RES SMD 165 OHM 0.1% 1/16W 0402
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
RG1005V-1650-B-T1 Modeller
Kategori
Egenskaper
Svavelhindrande, AEC-Q200
Tillv.
Temperaturkoefficient
±5ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Artikelstatus
Föråldrad
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,016" (0,40mm)