HRG3216P-1501-D-T1
DigiKeys produktnummer
408-1883-2-ND - Remsa och spole (TR)
408-1883-1-ND - Remsbit (CT)
408-1883-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
HRG3216P-1501-D-T1
Beskrivning
RES SMD 1.5K OHM 0.5% 1W 1206
Tillverkarens standardleveranstid
22 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1.5 kOhms ±0,5% 1W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) Svavelhindrande, AEC-Q200, fuktbeständig Tunnfilm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
HRG3216P-1501-D-T1 Modeller
Kategori
Egenskaper
Svavelhindrande, AEC-Q200, fuktbeständig
Tillv.
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,065" (3,20 x 1,65mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,022" (0,55mm)