VZH221M1HTR-1010CS
DigiKeys produktnummer
4403-VZH221M1HTR-1010CSTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VZH221M1HTR-1010CS
Beskrivning
CAP ALUM 220UF 20% 50V SMD
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
220 µF 50 V Elektrolytkondensatorer aluminium Radial, kapsling - SMD 5000tim vid 105°C
Kategori
Polarisering
Polär
Tillv.
Tillämpningar
Serie
Rippelström @ hög frekvens
670 mA @ 100 kHz
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Impedans
180 mOhms
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,413" (10,50mm)
Tolerans
±20%
Monteringsyta vid ytmontering
L 0,406" x B 0,406" (10,30 x 10,30mm)
Spänning - märkt
50 V
Monteringstyp
Livslängd @ temp.
5000tim vid 105°C
Inkapsling/låda
Radial, kapsling - SMD
Arbetstemperatur
-55°C-105°C