VZH101M1VTR-0810ES
DigiKeys produktnummer
4403-VZH101M1VTR-0810ESTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VZH101M1VTR-0810ES
Beskrivning
CAP ALUM 100UF 20% 35V SMD
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
100 µF 35 V Elektrolytkondensatorer aluminium Radial, kapsling - SMD 5000tim vid 105°C
Kategori
Polarisering
Polär
Tillv.
Tillämpningar
Serie
Rippelström @ hög frekvens
600 mA @ 100 kHz
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Impedans
150 mOhms
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,413" (10,50mm)
Tolerans
±20%
Monteringsyta vid ytmontering
L 0,327" x B 0,327" (8,30 x 8,30mm)
Spänning - märkt
35 V
Monteringstyp
Livslängd @ temp.
5000tim vid 105°C
Inkapsling/låda
Radial, kapsling - SMD
Arbetstemperatur
-55°C-105°C