RXQ470M2GBK-1820S är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Rubycon
I lager: 486
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Rubycon
I lager: 103 350
Datablad
Nichicon
I lager: 358
Nichicon
I lager: 5 254
I lager: 228
I lager: 224
47 µF 400 V Elektrolytkondensatorer, aluminium Radial, kapslad 10 000tim vid 105°C
RXQ470M2GBK-1820S
DigiKeys produktnummer
4403-RXQ470M2GBK-1820S-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RXQ470M2GBK-1820S
Beskrivning
CAP ALUM 400V POLAR
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Polarisering
Polär
Tillv.
Tillämpningar
Serie
Rippelström @ låg frekvens
450 mA @ 120 Hz
Förpackning
Påse
Rippelström @ hög frekvens
1.125 A @ 100 kHz
Artikelstatus
Aktiv
Ledaravstånd
0,295" (7,50mm)
Kapacitans
Storlek/dimension
0,709" diam. (18,00mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
0,866" (22,00mm)
Spänning - märkt
400 V
Monteringstyp
Livslängd @ temp.
10 000tim vid 105°C
Inkapsling/låda
Radial, kapslad
Arbetstemperatur
-40°C-105°C