RXQ330M2WBK-1625S är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Rubycon
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Rubycon
I lager: 246
Datablad
I lager: 388
I lager: 0
Panasonic Industry
Panasonic Industry
Chemi-Con
I lager: 154
Chemi-Con
I lager: 583
KEMET
Nichicon
I lager: 180
Nichicon
I lager: 134
I lager: 111
33 µF 450 V Elektrolytkondensatorer, aluminium Radial, kapslad 10 000tim vid 105°C
RXQ330M2WBK-1625S
DigiKeys produktnummer
4403-RXQ330M2WBK-1625S-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RXQ330M2WBK-1625S
Beskrivning
CAP ALUM 450V POLAR
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Polarisering
Polär
Tillv.
Tillämpningar
Serie
Rippelström @ låg frekvens
390 mA @ 120 Hz
Förpackning
Påse
Rippelström @ hög frekvens
975 mA @ 100 kHz
Artikelstatus
Aktiv
Ledaravstånd
0,295" (7,50mm)
Kapacitans
Storlek/dimension
0,630" diam. (16,00mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
1,063" (27,00mm)
Spänning - märkt
450 V
Monteringstyp
Livslängd @ temp.
10 000tim vid 105°C
Inkapsling/låda
Radial, kapslad
Arbetstemperatur
-25°C-105°C